www.svatby-most.cz

Poradce

SVATBA - slovo, které v sobě obsahuje spoustu tajemného a krásného. U někoho budí respekt, jiní se nemohou dočkat. Představa zamilovaného páru, stojícího před oltářem, ona v krásných šatech, on ve slavnostním obleku...to je to, co se vybaví každému, když uslyší toto magické slovo ... Bohužel se ale v tomto slově skrývá i obrovská spousta starostí a zařizování. Díky našim dlouholetým zkušenostem bychom Vám rádi poradili, jak předejít stresům a nezdarům při svatebních přípravách. Asi opravdu nejdůležitější je stanovení data svatby, od toho se odvíjí vše. Každá matrika má dnes velmi dobře zpracované internetové stránky, na kterých se dozvíte nejen termíny, které jsou pro kterou matriku vypsané, ale i doklady, které budete při objednávání svatebního termínu potřebovat. Pak se hned můžete obrátit na naše salony v Mostě a v Chomutově a my vám rádi pomůžeme se vším, s čím si nebudete vědět rady. Postaráme se o vás nejenom při výběru svatebních šatů, popůlnočních šatů, pánských obleků, snubních prstenů, svatebních oznámení, veškerých doplňků, ale i doporučíme vizážistku, kadeřnici, floristku, fotografa, kameramana, no prostě vám pomůžeme proplout úskalím svatebních příprav bez námahy a stresu.

SVATEBNÍ ŠATY - bych doporučila vybírat s dostatečným předstihem. Každý rok nám v období od srpna do prosince chodí nové kolekce pro následující rok, a proto vybírat např. v prosinci na duben nebo červen není výjimka. Nádherných modelů ale máme v nabídce velké množství a nestane se, že by si nevěsta třeba 14dnů před svatbou nevybrala. Velmi důležité je nesoustředit se pouze na 1-2 modely, které vás nadchly na internetu, ale vyzkoušejte určitě více modelů. Jenom tak totiž poznáte, jak se ve kterém modelu cítíte a který vám je vlastně pohodlný. VY budete celý den v těchto šatech, VÁM musí být příjemně a pokud by vám z nějakého důvodu v modelu, který se sice líbí mamince nebo poradkyním nebylo dobře, určitě se rozhodněte pro ten pohodlný. Je to přece VÁŠ nejkrásnější den a pokud se budete v šatech dobře cítit, budete i dobře vypadat. V současné době, v době internetu, přes který lze zařídit vše, se stalo módou objednávat právě přes internet svatební šaty. Nevěsta se tím nejen ochudí o nádhernou atmosféru při vybírání svatebních šatů, ale velmi často jí zbydou oči pro pláč ve chvíli, kdy rozbalí balík a v něm je kus něčeho ne dobře sedícího a hlavně z nekvalitního materiálu vyrobená kopie vašich vysněných šatů. Takových nešťastných nevěst jsme již oblékali mnoho těsně před svatbou do šatů, ve kterých jim bylo dobře. Rozhodně nezatracuji internetové obchody, ale svatební šaty jsou přece jen šaty, které si obléknete jednou za život a chcete se cítit skvěle, proč se tedy nenechat hýčkat a mít svatební šaty na svůj den ,,D“ připravené právě pro vás na míru, nažehlené, navoněné ať už si je u nás půjčíte nebo koupíte.

PÁNSKÉ OBLEKY - dnes již neplatí, že nevěsta bude mít krásné šaty a ženich půjde v obleku z tanečních. I pánové si dávají velmi záležet na svatebním obleku. Obliba světlých obleků s košilí v barvě nevěsty kytice, to je představa ideálně sladěného páru nejedné nevěsty a ženicha. Svatební oblek představuje něco velmi výjimečného, a proto se nehodí takový, které ženich běžně nosí na pracovní schůzky. V našich svatebních salonech najdete obleky na prodej i na půjčení a je jen na vás, pro co se rozhodnete.

SNUBNÍ PRSTENY - jsou další samostatnou kapitolou svatebních příprav. Na trhu je nepřeberné množství snubních prstenů a je jen na vás, pro který se rozhodnete. Cenu prstenu určuje především jeho váha a typ zvolených kamenů. Velmi často přijde nevěsta s tím, že ženich prsten nosit nebude, ale při obřadu si prstýnky vyměnit chtějí. V tom případě doporučuji udělat pro ženicha prsten stříbrný, který je k nerozeznání od zlatého a je několikanásobně levnější. Snubní prsten je ale vlastně to jediné,kromě partnera:-), co vám po svatbě zůstane na celý život a je dobře zvolit raději masivnější typ nežli slabý kroužek, který se časem zdeformuje. Ceny snubních prstenů jsou v našem salonu v porovnání se zlatnictvím výrazně nižší a navíc nevěsty, které mají u nás svatební šaty jsou cenově zvýhodněny 20% slevou z ceny zlatých snubních prstenů, což při dnešních cenách zlata je velmi zajímavá částka, která vám zlevní cenu půjčovného na šaty. Vyplatí se vám zajistit si většinu služeb na jednom místě. Prstýnky si objednejte nejpozději 2 měsíce před svatbou ať je dostatek času na jejich výrobu nebo dodatečnou úpravu. Volba barvy zlata je čistě na vás a pokud je vzorek bílý a vy chcete prsteny žluté, není problém objednat žluté a naopak. Někdy se zákazníci až bojí zeptat na cenu briliantů, aby je to finančně nezruinovalo, ale věřte, že nejde o nijak závratnou částku, např.velikost briliantu1,5mm vyjde na 535kč v čistotě SI.

SVATEBNÍ OZNÁMENÍ - pro nás tisknou firmy, specializující se na tisk svatebních oznámení a jejich ceny jsou výhodnější nežli v tiskárnách, kde musí objednávat jednotlivé kusy. U nás si oznámení vyberete, vypíše se objednávka a do 14dnů vám přijde domů poštou na dobírku za ceny výrobců. Opět platí, že by oznámení mělo být objednáno nejpozději 2 měsíce před svatbou.

SVATEBNÍ KYTICE - jsou v posledních letech nádhernými uměleckými díly, floristé se opravdu činí a každý kousek je originálem, vypovídajícím o nevěstě. Pryč je doba klasických biedermayerů, které se lišily pouze barvou. Floristé, se kterými spolupracujeme znají naše šaty a často se ještě přijedou podívat na konkrétní model, aby do detailu doladili zdobení kytice.

VIZÁŽISTKA, KADEŘNICE - opět musím zdůraznit, že doba, kdy nevěsta vstávala v pět hodin ráno, aby stihla vše podstatné je pryč. Ideální je, když se nevěsta vyspinká do růžova a počká až k ní domů přijede vizážistka a kadeřnice, ideálně v jedné osobě a kompletně se o ni, její maminku a popř. ještě o další hosty postará. Standardně se dělá jedna zkouška účesu a líčení před svatbou, kdy si řeknete jaká je vaše představa a sladíte vše s vizážistkou s ohledem na to, jaký jste typ, na to jaké máte šaty a hlavně na to, jak se nejlépe cítíte.

SVATEBNÍ FOTOGRAF -  pokud máte konkrétní typ na vašeho svatebního fotografa, určitě neváhejte a zarezervujte si ho na termín vaší svatby co nejdříve, v našich svatebních salonech vám samozřejmě rádi doporučíme skvělé fotografy. Je důležité, aby proběhla předsvatební schůzka, na které si opět domluvíte rozsah focení, cenu a vše důležité. Nebojte se zeptat na cokoliv.

....psát o svatebních přípravách lze donekonečna... každý má ale své představy a my budeme moc rádi, pokud vám budeme moci pomoci při přípravách toho vašeho dne „D“.

Těšíme se na spolupráci právě s Vámi :-)
Petra Vyoralová

Zastupujeme značky:

Svatební a společenské šaty - Sincerity Svatební a společenské šaty - Tomy Mariage
MOST, Radniční 1
Tel./Fax: 476 102 617
Mobil: 774 102 617
Po-Pá: 10:00-18:00
So: 9:00-12:00
CHOMUTOV, J. ze Stříbra 111
Tel./Fax: 474 331 144
Po-Pá: 10:00-18:00
So: 9:00-12:00  
Svatební salon Delta © 2012 - 2019 / zc.tsom-ybtavs@ofni

Vytvořil DYNAMIC software
Svatby: Most, Litvínov, Louny, Žatec, Bílina, Teplice, Ústí nad Labem, Děčín, Litoměřice, Lovosice, Chomutov, Jirkov, Kadaň, Klášterec nad Ohří, Ostrov nad Ohří, Karlovy Vary, Praha, Celá ČR.